Ako nastaviť wifi router?

Ako nastaviť wifi router?

Ako nastaviť nový wifi router? Alebo ako nastaviť wifi router, ktorý sa dostal do továrenských nastavení? V tomto návode si ukážeme, ako pracovať s wifi routrom značky TP LINK, avšak pri iných značkách sú postupy obdobné.

Video návod:

Textový návod krok po kroku:

 1. Vyhľadajte novú wifi sieť
  Najskôr si vo vašom počítači vyhľadajte dostupné wifi siete. Tie sa nachádzajú v pravom dolnom rohu (pri zariadení Apple je to v pravom hornom rohu).

  Medzi dostupnými wifi sieťami by ste mali nájsť wifi sieť, ktorá sa volá TP LINK. Pre pripojenie je potrebné zadať 8-miestne číslo (heslo), ktoré nájdete na nálepke na zadnej strane routera (vo videu vyššie nájdete, ktoré čísla sú tie správne). 
 2. Dostaňte sa do nastavení wifi routra
  V ďalšom kroku si otvorte Váš internetový prehliadač (napr. Google Chrome alebo iný) a zadajte adresu IP – 192.168.0.1. Takto sa dostanete na stránku Vášho wifi routra, kde sa prihlásite pomocou mena a hesla. Meno a heslo je vo väčšine prípadov nastavené automaticky na meno “admin” a heslo tiež “admin”.Po kliknutí na tlačidlo “Login”, čiže “prihlásiť” sa dostanete do nastavení routra.
 3. Nastavte wifi router – názov siete a heslo
  Ak ste už prihlásený/á, kliknite na tlačidlo “Next”, čo znamená “ďalej”. Kolónka “Wireless network name” v preklade znamená “Názov wifi siete” – tu môžete zadať názov Vašej siete, ako napríklad “MojaWifi”.Do kolónky “Wireless password”, čo znamená “Heslo wifi siete”, zadajte Vaše nové heslo k sieti. Pozor: heslo musí mať aspoň 8 znakov. Pre bezpečnosť odporúčame kombináciu písmen, čísel a znakov.
 4. Potvrďte nastavenia
  Po zadaní mena aj hesla siete, kliknite na tlačidlo “Next” a budete presmerovaný/á na poslednú stránku. Tam je potrebné kliknúť na tlačidlo “Finish” – v preklade Dokončiť.
 5. Hotovo!
  Výborne. Teraz sa viete pripojiť na svojú novú wifi sieť s názvom a heslom, ktoré ste si nastavili.